Zagrepčanka Zdenka Infeld jedna je od najuspješnijih žena u svom biznisu te je najbogatija Hrvaticau Austriji. Vlasnica je tvrtke 'Thomastik Infeld', jednog od vodećih proizvođača žica za gudačke instrumente na svijetu.  Njena tvrtka ima oko 230 zaposlenih. Pored toga, Zdenka gaji veliku ljubav prema umjetnosti te u svom vlasništvu ima i zbirku umjetnina od preko 14.000 slika.

Zdenka nije oduvijek plivala u 'parama'.

Kao samohrana majka godinama se borila radeći nekoliko poslova istovremeno kako bi prehranila djecu, a onda joj je život dobio filmski obrat.

Krajem 70-ih godina, zaposlila se u zagrebačkoj tvrtki na kontroli rada, gdje je provela 12 godina. Otvorila je antikvarijat, a istovremenoi  malu trgovinu. Oba posla je uspješno vodila do 2005. godine, kada je spakirala kofere i preselila se u Beč.

'Do 2005. godine, kao samohrana majka dvoje djece, uspjela sam u Soblincu pored Zagreba napraviti veliku kuću, a u Zagrebu sam kupila stan na Borongaju, koji sam zatim prodala i kupila neuseljiv stan u Gajevoj, te ga detaljno renovirala. Sve vrijeme sam radila nekoliko poslova. Puno lijepih predmeta i umjetnina sam zadržala za sebe i tako stvorila svoju značajnu kolekciju', prisjetila se svojevremeno za Jutarnji list.

I dok je poslovno nizala uspjehe, privatno je proživljavala obiteljske tragedije. Prvi suprug Moris Palislamović iz Banja Luke poginuo je u prometnoj nesreći, a Zdenka se šest mjeseci oporavljala od ozljeda. S njim ima dvoje djece, sina i kćer, a udovica je ostala u 22. godini.

Zdenka Infeld je ubrzo upoznala operskog pjevača Petera Infelda. Austrijski tenor je svirao klavir, violinu i saksofon, obožavao je opere i klasičnu glazbu, i bio je na svim važnim koncertima u drugoj polovici 20. stoljeća.Obiteljskii prijatelj mu je bio slavni ruski dirigent Rostropovich, a bio je i u društvu Elvisa Presleya i čuvenih Beatlesa.

Peter Infeld naslijedio je obiteljski posao koji je vodila njegova pokojna majka. Ona mu je ostavila tvornicu koja je, između ostalog, prva proizvodila čelične žice za instrumente. Osim toga, s majkom Margaret počeo se baviti i kolekcionarstvom. Vremenom su stvorili jednu od najvećih zbirki u Austriji i jednu od najznačajnijih u Europi.

Peter se, kad je već imao 63 godine, oženio Zdenkom, koja se tada prezivala Kucej. Bili su u braku pet godina, a onda ih je zauvijek rastavila njegova smrt 15. travnja 2009. Peter je preminuo, a Zdenka je nastavila obiteljski posao i upisala studij menadžmenta.

Upravo u to vrijeme, Peter je bio žrtva prevare poslovnih partnera s kojima je surađivao. Zdenka je na austrijskom sudu 2005. tužila odgovorne u fondaciji Infeld, a proces je dobila tek 2013., četiri godine poslije Peterove smrti. Iste godine je dobila i austrijsko državljanstvo.

Tako je tvrtku 'Thomastik Infeld' digla iz pepela. Samu proizvodnju povećala je za sto posto, investirala je u modernizaciju proizvoda i izradu novih strojeva. Također, 2006. godine kupila je konkurentsku tvrtku sa sjedištem u Kopenhagenu.

Zdenka Infeld
HRT/Screenshot 

Zdenka danas ima pune ruke posla oko zbrinjavanja dragocjene obiteljske zbirke umjetnina, dvije galerije i brojnih nekretnina koje posjeduje. Želja pokojnog supruga Petera bila je da se tri puta godišnje organiziraju izložbe za sve posjetitelje – besplatno, na njegovom imanju.